Opel dosahuje 7,7% podielu na trhu

fotka

Veselý mesiac máj pre Opel: výrobca áut opäť vytvoril značné zisky na nemeckom trhu osobných automobilov za posledný mesiac. Opel mal celkom 21 040 nových registrácií, čo je o 9% viac, ako v máji minulého roka. Týmto Opel výrazne prekonal vývoj na celkovom trhu, ktorý vzrástol o 5%. Podľa predbežných údajov, Opel zvýšil svoj trhový podiel na 7,7%, čo je nárast o 0,3 percentuálneho bodu v porovnaním s rovnakým obdobím minulého roka. V prvých piatich mesiacoch tohto roka, bol Opel schopný zvýšiť trhový podiel na 7,2% v porovnaní s 7% v rovnakom období pred rokom.

Najmä nové modely, ako Adam a Mokka priniesli nový impulz na trh. Kompaktné SUV Mokka bolo čislom 1 v segmente SUV v máji rovnako, ako za prvých 5 mesiacov roka. Ale úspešnejšie modely v portfóliu Opel, ako Corsa a Zafira boli tiež na čele svojich kategórií. Corsa, ktorá sa tešila trhovému úspechu počas ôsmich rokov, bola teraz v máji jednotkou v kategórii malých vozidiel. Zafira bola číslom dva v segmente veľkoobjemových áut rovnako, ako za prvých 5 mesiacov tohto roka.

Jürgen Keller, výkonný riaditeľ pre predaj, marketing a služby pre Opel v Nemecku povedal: " Ľudia nielen hovoria pozitívne veci o Opli a našej reklame - ale predávame viac áut. To nie len vďaka naším novým autám, ako Mokka, na ktoré sme už prijali cez 240 000 objednávom z celej Európy."

Obrázok Copyright (c) GM Media