Nürburgring 24-hodinovka – Legenda žije.

fotka

Existujú miesta, ktoré si držia tradíciu vo svete športu. Niet pochýb o tom, že Nürburgring Nordschleife je jedným z najslávnejších svetových pretekárskych okruhov - hlavne keď sa tu koná 42. legendárny 24-hodinový závod ADAC Zurich a to 21. júna 2014. Opel, ako jeden z najúspešnejších značiek v pretekoch "zelené peklo", bude reprezentovaný desiatimi autami Astra OPC Cup, spolu s početnými pretekárskymi autami patriacimi súkromným osobám.

 

Úspešné závodné autá z Rüsselsheimu, majú dlhú tradíciu vďaka 36-ročnej histórii šampionátu vytrvalostných pretekov VLN. Deväť šampiónov odjazdilo do víťazného konca v Opli, s výrobnou základňou v Rüsselsheime, zodpovednou za 17 priamych víťazstiev. S 594 víťazstvami v triede je Opel treťou najúspešnejšou značkou. Celkové víťazstvo v roku 2003, pretekárov Manual Reuter, Timo Scheider. Marcel Tiemann a Volker Strycek na 24hodinovke v ich Opli Astra V8 Coupé, zostáva ako pamätný moment v automobilových pretekoch.

 

Opel minulý rok oživil túto veľkolepú tradíciu Nordschleife s jeho Opel Astra OPC Cup.

Pretekárska verzia Astry OPC, ktorá bola optimalizovaná na sezónu roku 2014, kombinuje vysoký výkon a profesionálnu technológiu za dostupnú cenu, pri poskytovaní technickej základne pre závodné modely.

 

Avšak 24 hodinový pretek na Nordschleife je viac, ako len extrémne náročný. Je to tiež súčasť jedného z najväčších podujatí v medzinárodnom športe a priťahuje asi 200 000 fanúšikov každý rok na gigantickú párty, kde je šťastný každý, kto sa na ňu dostane.

.

Obrázok Copyright (c) GM Media