600 školských autobusov pre rumunských školákov

 

V Rumunsku sa značke OPEL podarilo vyhrať súťaž na 600 školských autobusov. Budú nimi modely Movano Trabus. Od finančnej krízy je to chvályhodný počin nemeckej automobilky.

 

Prvých 100 kusov bude odovzdaných počas tlačovej konferencie uskutočnenej vládou v centre  Bukurešti. Oficiálne bolo potvrdené, že tieto autobusy poslúžia najmä v malých mestách a dedinách. Autobusy boli upravené, aby dokázali previezť až 16+1 pasažierov, čo znamená až 9600 bezpečných a pohodlných miest pri prevoze detí do a zo školy.

 

Rumunský predseda vlády, minister pre rozvoj a zároveň minister školstva sa stretol za účasti médií so starostami a vodičmi z prvých 100 obcí, ktoré budú tieto autobusy používať. Nasledujúcich 500 kusov bude odovzdaných onedlho. OPEL pripravil autobusy podľa plánu, aby sa zaistil hladký začiatok školského roka.

 

Movano Trabus boli upravené priamo v Rumunsku. Karosériu s označením L3H2 3890 bude poháňať 2.3 litrová vznetová jednotka CDTI. V interiéri nebude chýbať klimatizácia a celá úprava pôvodného modelu bola homologovaná podľa európskych noriem. Podľa požiadaviek klienta, všetky autobusy budú vybavené obmedzovačom rýchlosti na 90km/h. OPEL sa rozhodol poskytnúť 5 ročnú záruku.