ÚSPECH: Predaných 100.000 kusov modelu ADAM

OPEL ADAM, nekonvenčné mestské auto zaujalo a nadchlo mnohých expertov a zákazníkov. Stihlo vyhrať radu ocenení a udalo nový štandard v lifestylovo orientovanom segmente malých vozidiel.

Popularita ADAMa rastie a od roku 2013, kedy bol uvedený na trh si zákazníci objednali už 100.000 kusov, z čoho je asi 3.000kusov verzia ROCKS.

Tento mini cross-over bude u dílerov dostupný od septembra, poskytujúci ešte väčšie potešenie a vzrušenie vďaka ďalším dizajnovým možnostiam, Swing Top plátenej streche a novému, modernému a super-efektívnemu 1.0-litrovému preplňovanému hliníkovému agregátu s priamym vstrekovaním s  výkonom 66kW/90k alebo 85kW/115k, čo ponúka ekonomickú, ale zároveň zábavnú a svižnú jazdu. 90k verzia produkuje len 99g CO2/km, čo je veľmi pekná hodnota pre benzínovú jednotku. O prenos sily na nápravu sa bude starať nová 6-stupňová prevodovka s nízkym trením.

"Dopyt po ADAMovi nám ukazuje, že práve tento typ auta chýbal na trhu. Typ, ktorý vyjadruje zákazníkovu osobnosť, ponúka takmer bezhraničné možnosti vlastných prispôsobení. Pre zákazníkov milujúcich zážitky máme prichystanú verziu ROCKS. " povedal Dr. Karl-Thomas Neumann.

Každý nový kus je takmer unikát. S fresh farbami, rôznym dizajnom strechy a s rôznymi kombináciami interiériu môže byť ADAM ROCKS prispôsobený v takej miere ako aj jeho brat s pevnou strechou. Swing Top strecha sa sťahuje dole stlačením tlačidla a celý proces trvá 5 sekúnd. Taktiež ponúka zábavno-informačný systém IntelliLink s rôznymi možnosťami konektivity a aplikácií. Tento systém prichádza so 7" farebným dotykovým displejom, je kompatibilný s novšími verziami Androidu a IOSu. To všetko za asi 300 eur.